Біохімія в медицині

Біохімічні-дослідження

В наш час, в медицині одним із найбільш перспективних методів визначення біологічного та хімічного станів організму є біохімічні дослідження. Як наукова дисципліна, біохімія займається вивченням функціонування внутрішніх органів людини на клітинному рівні.

У спеціально обладнаних лабораторіях проводять визначення елементного хімічного складу організму. Результати обстежень пацієнта дають змогу медичним працівникам діагностувати серцево-судинні патології, розпізнати запальні процеси, отримати інформацію про схильність хворого до інсульту та ревматизму. Хімічний аналіз також допомагає виявити необхідні для організму вітаміни та мікроелементи. Методами біохімії отримують інформацію про процеси внутрішнього обміну та роботу усіх внутрішніх органів людини.

Аналіз крові — найпоширеніший метод біохімічного аналізу

За своєю універсальністю для подальшого аналізу, переважає внутрішньовенний забір крові. Цей метод є найбільш інформативним. Порушення роботи внутрішніх систем проявляють себе у відхиленнях результатів аналізів від нормальних показників. Перелік потрібних тестів призначає лікар. В загальних випадках вони передбачать визначення в організмі концентрації заліза, кальцію, калію, натрію, фосфору, магнію та хлору.

Крім елементного складу, об’єктами дослідження біохімічного аналізу є:

  • рівень амілази
  • загальні білки
  • амінокислоти
  • ліпіди
  • вуглеводи
  • концентрація глюкози в крові
  • вміст холестерину
  • проби на виявлення ревматизму
  • Опрацювання результатів аналізів

Позитивний тест на рівень амілази свідчить про порушення в роботі підшлункової залози. Понаднормовий вміст глюкози в крові говорить про захворювання на цукровий діабет. Відхилення від норми вмісту калію, натрію та хлору інформують про серцеві захворювання. Проблеми з функціонуванням нирок та печінки проявляють себе в нестачі білку в організмі. Білкові тести, також, є найефективнішим способом виявлення запальних процесів. Схильність до інфаркту ідентифікують за тестом на лімфатико-гіпопластичний діатез.

Переваги

Завдяки своїй універсальності, аналіз крові використовують найчастіше. Кров потрібно здавати натщесерце. Результати досліджень дають змогу виявити порушення в організмі людини ще перед появою перших симптомів хвороби. Це пояснюється тим, що тести за участі крові виявляють патології ще на стадії первинних функціональних змін в роботі внутрішніх органів.

Іншими об’єктами досліджень біохімічного аналізу є коди ДНК, РНК, біологічний синтез білку та інші.